Zajmuje się tworzeniem dokumentacji od podstaw, również udzielam pomocy w podczas jej powstawania. Jeśli jesteś zainteresowany moimi usługami zachęcam do kontaktuJeśli nie wiesz dlaczego ważna jest dokumentacja i czym jest UML proszę poświęć chwilę i zapoznaj się z poniższym tekstem.

 

UML wstęp

Najważniejszym elementem podczas tworzenia każdego programu lub serwisu www jest dobra komunikacja by ściśle określić wymagania niezbędne do zrealizowania. Przekładanie wymagań na język informatyki jest trudnym i odpowiedzialnym zadaniem. To głównie od jego wyniku zależy końcowa jakość oprogramowania.  Proces ten jest niewątpliwie złożony a język naturalny którym posługujemy się na ogół może okazać się zbyt skomplikowany lub niejednoznaczny na kolejnych etapach tworzenia systemu.

By uniknąć takich problemów standardowym językiem w tej dziedzinie stał się UML. Unifided Modelling Language (UML) jest graficznym systemem który wykorzystywany jest do specyfikowania wizualizacji oraz określania składników systemów IT. Tworzone oprogramowanie prezentuje się graficznie w postaci diagramów według reguły od ogółu do szczegółu. Uściślając pierwszy jest ogólny zarys całego systemu a kolejne kroki prezentują następne poziomy szczegółowości. Dzięki takiemu ukazaniu systemu możliwe jest zidentyfikowanie ograniczeń, wykluczenie licznych błędów oraz niedociągnięć już na pieszym etapie tworzenia systemu.

Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem takiej dokumentacji lub potrzebujesz pomocy zachęcam do kontaktu ze mną.

 

Stopka