Wybór adresu i rejestracja

Początkiem tworzenia każdego serwisu www jest wybór nazwy oraz późniejsza jej rejestracja. Odpowiednio dobrana jest psychologiczną oraz technologiczną siłą która pozytywnie wpłynie na widoczność naszego sytemu internetowego. By adres naszej domeny mógł być zapamiętany bez problemu musi on być kreatywny, unikalny oraz skoncentrowany(krótki).

Korzyści odpowiednio wybranej nazwy polegają na tym, iż wyszukiwarki uznają stronę za właściwą dla danego wyszukania( dla danego słowa kluczowego) co przełoży się na wyższą jej pozycję. Wszystkie te zabiegi mają ułatwić użytkownikowi znalezienie naszego serwisu.

Stworzenie właściwej nazwy wymaga rozeznania w tematyce webowej (internetowej) gdyż jest to nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi nam szereg narzędzi developerskich. Ułatwiają one weryfikację danej nazwy pod kontem atrakcyjności. Nie każdy musi je znać dlatego zachęcam do kontaktu. 

Hosting WWW

Hosting jest miejscem gdzie ,,przechowywane” są dane np. naszej strony www. Jest to kolejny bardzo ważny element który wprost rzutuje na funkcjonowanie naszego serwisu internetowego. Na naszym rodzimym rynku jest wiele ofert i przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka faktów ponieważ najprawdopodobniej będziemy korzystali z niego przez najbliższy rok. By właściwie dobrać rozwiązanie niezbędne jest:

  • przeprowadzenie analizy pod kontem wymagań jakie dany hosting musi spełnić
  • przeanalizowanie jakości supportu
  • analiza częstotliwość występowania awarii danego hostingu
  • określenie czy serwer dysponuje odpowiedniej jakości zabezpieczeniami
  • sprecyzowanie budżetu

Jeśli potrzebujesz pomocy by dobrać hosting pod twój serwis www napisz do mnie.

Szkolenia IT

Ważnym elementem każdego biznesu jest doskonalenie swoich umiejętności. Poszerzanie swojej wiedzy nie tylko poszerza horyzonty ale ogranicza koszty związane np. z prowadzeniem własnego bloga.  Jeśli potrzebujesz pomocy:

  • przy bieżącej obsłudze komputera
  • administrowania swoim serwisem opartym o system CMS
  • obsługę sklepu www
To zachęcam do kontaktu. Dołożę wszelkich starań by przekazać ci swoją wiedzę w sposób przystępy oraz zrozumiały.

 

Stopka