Zajmuje się tworzeniem serwisów od podstaw, również udzielam pomocy w instalacji dodatkowych wtyczek, prowadzę prace konserwacyjne, optymalizuje serwisy pod względem wydajności oraz  wyszukiwarki Google. Jeśli jesteś zainteresowany moimi usługami zachęcam do kontaktuJeśli nie wiesz czym jest CMS i WordPress proszę poświęć chwilę i zapoznaj się z poniższym tekstem.

 

Co oznacza CMS i czym on jest?

CMS jest angielskim skrótem Content Management System który oznacza system zarządzania treścią. Dzięki zastosowaniu CMS na stronie użytkownik zyskuje możliwość samodzielnej edycji treści lub zarządzanie nią bez potrzeby ingerencji wykwalifikowanego programisty.

Rozwiązania tego typu stają się coraz bardziej popularne. Większość stron internetowych ma podobne ułożenie treści. Można je podzielić na następujące elementy:

 • nagłówek
 • menu nawigacyjne
 • stopkę
 • treść właściwą

Aby wybrana witryna mógł się wyróżnić się pośród setek innych powinien być wykonany przejrzyście, posiadać intuicyjne menu nawigacyjne nie tylko dla odbiorcy, ale również właściciela by mógł nią sprawnie zarządzać.

Aktualnie rynek zmienia się bardzo dynamicznie i dlatego każdy właściciel musi mieć możliwość szybkiego dodawania oraz edycji treści bez większej znajomości programowania. Dobrą praktyką posiadaczy biznesu jest prowadzenie bloga czy forum związanego tematycznie z serwisem. Na uwagę zasługuję tu blog. Jest to bardzo popularna metoda ułatwiającą pozyskanie nowych klientów. Właściciel umieszczając unikalną oraz wartościową treść zostaje postrzegany, jako profesjonalista. Dodatkowy ruch wynikający prowadzenia z bloga lub forum podnosi pozycję w wynikach wyszukiwarek. Obsługa systemów CMS jest bardzo intuicyjna i przyjazna dla użytkowników bez doświadczenia. Dużym atutem jest podatność na rozwój bez potrzeby przebudowy całego serwisu.

 

Dlaczego Wordpress?

Nowoczesny system umożliwiający łatwe publikowanie treści przez użytkownika. Jest oparty o standardową licencję open source, co czyni go darmową. Napisany jest w popularnym języku programowania PHP a jego budowa oparta jest na modułach. Dzięki temu mamy możliwość rozbudowywania go o coraz to nowsze funkcjonalności w prosty sposób. Sam WordPress z racji dużej popularności posiada wiele gotowych wtyczek dotyczących tworzenia systemu wspomagania sprzedaży a najpopularniejszą z nich jest Woocommerce. Udział jej w globalnym rynku E-Commerce to aż ponad 25%.  System bardzo łatwo się rozbudowuje. Posiada szereg funkcji a oto najważniejsze z nich :

 • Możliwość zarządzania użytkownikami
 • Prosty przydział uprawnień dla użytkowników
 • Gotowy moduł rejestracji użytkowników
 • Ciągły rozwój oprogramowania
 • Duża ilość wtyczek oraz motywów
 • Wsparcie techniczne w postaci forów tematycznych
 • Dostęp do dokumentacji
 • Literatura w języku polskim

Podsumowując system poza popularnością posiada kilka ważnych zalet co czyni go dobrym wyborem jako ,,silnik” serwisu. Stale poszerzające się grono użytkowników zdołało opracować wiele sprawdzonych rozwiązań a wcześniej wspomniana polska literatura czyni niezwykle prostym w serwisowaniu lub modyfikacji.

Kontakt ze mną

 

 

Stopka